эмбриотрансфер

14 днів між ембріотрансфером і першим тестом

Ембріотрансфер відбувся, що далі? Деякі жінки проводять в ліжку всі 14 днів до першого тесту на вагітність, інші не відриваються від рутинних турбот. Що робити в цей період, як проводити час ?!

Зберігайте спокій

Результат того, що ембріон прижився, і настала вагітність, буде відомий тільки через 14 днів після перенесення. А до тих пір, якщо немає ніяких розпоряджень до дотримання постільного режиму, потрібно прислухатися до своїх внутрішніх бажань. Якщо ви хочете цілий день повалятися на дивані та подивитися улюблений серіал, то так і робіть. Бажаєте змінити обстановку, прогуляйтеся трохи пішки по красивих місцях.

Утримайтеся від активних тренувань і сексуальних відносин

Знову-таки, не варто сильно змінювати свій звичний життєвий уклад, але сильні фізичні навантаження в такій ситуації можуть тільки нашкодити. Вся річ у тому, що після гормональної стимуляції яєчники все ще збільшені, а під час тренувань великий ризик виникнення тонусу матки, що дуже небезпечно. Те ж саме стосується і сексу: оргазм призводить до скорочення матки, тому збільшується ризик викидня. Краще кілька тижнів відмовитися від інтимних стосунків і фізичних навантажень.

Харчуйтеся так, нібито ви точно вагітні

В інтернеті є багато інформації про спеціальні дієти при штучному заплідненні, але їх позитивний вплив на організм жінки не доведено. Краща схема харчування — збалансована їжа, багата на білки, клітковину й овочі. Не варто зловживати рибою і сирами м’яких сортів. Вітаміни та харчові добавки повинен прописувати лікар. Виключіть з раціону кофеїн, алкоголь і нікотин.

Уникайте різких перепадів температури

Джакузі, сауна, гаряча (Бікрам) йога та інші заняття, що призводять до різкого підвищення температури тіла, в цей період протипоказані. Варто утриматися від купання в басейні та прийняття ванни, оскільки великий ризик потрапляння інфекції в сечостатеві шляхи. Краще обмежитися легким душем, поки лікар не дозволить щось інше.

Довіртеся своїй підтримці

У цей період неоціненна підтримка вашого партнера, друзів, рідних, репродуктолога, репродуктивної клініки та навіть спільнот в соціальних мережах. Занепокоєння — не те почуття, яке потрібно переживати наодинці з самою собою. Чи не намагайтеся тримати все в собі. Дозвольте близьким вам людям бути поруч з вами, підтримувати й оберігати вас і разом пережити період очікування того дня, коли стане точно відомо, що ембріон прижився і настала вагітність.