Як зміцнити відносини в парі під час лікування безпліддя

Безпліддя може внести серйозні зміни в Ваші взаємини. Це може Вас більше прив'язати один до одного, тому що взаємна підтримка і взаєморозуміння призводить до більшої близькості й інтимності. Але це також може викликати почуття провини та роздратування, особливо якщо швидкого вирішення проблеми не передбачається. Як у пари, у Вас може бути багато спільних почуттів, коли ви зіткнетеся з проблемою безпліддя.

Можливо, Ви та Ваш партнер планували своє життя таким чином, щоб народити дитину в найсприятливіший час. Довгі роки Ви оберігалися і чекали, поки не досягнете певних успіхів в кар'єрі. Діагноз "безпліддя" може позбавити Вас відчуття контролю над Вашою сімейним життям.

Ви та Ваш партнер по-різному страждаєте від безпліддя. Це пов'язано з тим, як суспільство змушує чоловіків і жінок думати, відчувати та діяти.

Як жінка Ви можете відчувати набагато більшу відповідальність за безпліддя, ніж Ваш чоловік. В результаті Ви відчуваєте біль, пригніченість і страх, а це може привести до тривожності та депресії. Ці дуже поширені почуття часто руйнують Ваші відносини.

Однак чоловіки поводяться набагато стриманіше, оскільки з дитинства їх вчили приховувати свої почуття. Їм вселяли, що вони повинні брати на себе відповідальність, приймати рішення і думати раціонально. Чоловіки звикли віддавати всю свою енергію роботі — місця, де вони володіють великим контролем. Деякі чоловіки також визнаються, що пригнічені силою емоцій своїх партнерок, і тому їм важко підтримувати своїй близькій людині.

Безпліддя перевіряє різні аспекти Ваших відносин. Коли ви надаєте емоційну підтримку один одному, ви можете зменшити відчувається вами стрес і уникнути відчуження. Безпліддя може навіть зміцнити ваші відносини, якщо ви обидва навчитеся надихати та підбадьорювати один одного і зрозумієте, що ви залежите один від одного.

Безпліддя може сильно вплинути на взаємини, на фізичне, психологічне, соціальне й економічне становище обох партнерів. Як правило, пари відчувають широкий спектр почуттів, в тому числі:

  • Злість на те, що безпліддя заважає їм жити.
  • Роздратування на несправедливість при лікуванні безпліддя: жінці доводиться долати більше труднощів і проходити більш хворобливі процедури в порівнянні з чоловіком.
  • Розчарування, що наявні методи лікування не гарантують народження дитини, навіть після того, як буде витрачено багато часу й емоційної енергії
  • Бажання боротися і контролювати процес
  • Хвороблива чутливість і вразливість
  • Відчуття, що секс — це нудьга
  • Неможливість будувати короткострокові та довгострокові плани
  • Самобичування: "Напевно я не заслуговую дитини"
  • Почуття провини: "Якби ми зробили те й те, у нас була би дитина"

Яку допомогу може надати партнер?

Ваш партнер турбується про Вас і про те, яким чином безпліддя впливає на ваші стосунки. Ваш партнер хоче докласти всіх зусиль, щоб допомогти Вам обом. Безпліддя — це проблема пари й краще її вирішувати спільно, зусиллями обох партнерів. Ось кілька способів, завдяки яким Ви зможете надати допомогу Вашому партнеру в цей важкий час.

Навчіться слухати.

Запитайте свою партнерку, чи хоче вона з Вами поговорити. Дайте їй зрозуміти, що Ви завжди готові вислухати її. Слухаючи, намагайтеся бути об'єктивним і готовим допомогти. Нагадуйте їй, що Ви будете любити її, незважаючи ні на що. Якщо їй потрібна додаткова підтримка — наприклад, на консультації, — сходіть разом з нею на консультацію, а якщо необхідно, відвідайте лікаря самі.

Будьте чутливим.

Не намагайтеся прикинутися що все в порядку. Чи не вважайте її почуття незначними та не давайте порожніх обіцянок.

Будьте терплячим.

Пам'ятайте, що вирішення проблеми безпліддя — це процес, що вимагає тимчасових витрат. У безплідді немає ніяких гарантій, жодних правильних відповідей і ніяких поспішних рішень. Вашій партнерці також доведеться бути терплячою в міру того, як її почуття будуть змінюватися. Не принижуйте і не оцінюйте її почуття. Просто дозвольте їй відчувати та дайте час.

Будьте добре поінформованим.

Це допоможе Вам зберегти перспективне бачення того, які різноманітні альтернативи існують у вас, як у пари. Чим більше у Вас інформації, тим більше обдумані рішення Ви обоє зможете прийняти.

Робіть все разом.

Маленькі спільні розваги — наприклад, сніданок удвох, поїздка по магазинах або відвідування музею — допоможуть жінці відчути, що життя не зводиться тільки до безпліддя.

Пам'ятайте, що Ваша готовність вислухати та допомогти по-справжньому допоможуть Вашій партнерці подолати стрес, який вона відчуває. Можливо, безпліддя — це одна з найважчих ситуацій, з якими Вам коли-небудь доводилося стикатися.