Поєднаний фактор безпліддя

Більшість безплідних пар тривалий час навіть не здогадується про власне безпліддя з цілої низки причин.

  • Симптоми безпліддя неочевидні, патогномонічна (ведуча) ознака відсутня.
  • Непрямих або можливих ознак досить багато. Вони з певною ймовірністю можуть і підтверджувати безпліддя, і не мати до цієї проблеми відношення.
  • Народження дитини, як і багатодітність, перестало для сучасної сім’ї бути пріоритетом. Бувши безплідними багато років через об’єктивні причини, партнери по факту дізнаються про це з відстрочкою.
  • Культура регулярної турботи про функціональний стан органів репродуктивної системи розвинена в Україні слабо. Тому головний жіночий лікар (гінеколог) і чоловічий (андролог-уролог) відвідуються від випадку до випадку при необхідності отримати довідку, або коли наявність проблем в статевій сфері стає очевидною.

Поєднане безпліддя визначається, коли причиною безпліддя стає і жіночий, і чоловічий фактор. Наявність проблем зі здоров’ям в обох партнерів зустрічається в однієї з п’яти пар, які не можуть зачати дітей протягом року. Причини жіночого безпліддя, як і чоловічого, різноманітні. Необхідно проходити всебічну діагностику обом партнерам, про що обов’язково на першому прийомі лікар повідомить пацієнта, який звернувся до нього за консультацією.

Крім цього, терміном «поєднане безпліддя» позначають ситуацію, коли партнери не можуть народити спільну дитину, бувши вже батьком або матір’ю в минулих партнерських відносинах. Ця форма безпліддя може мати такі причини, як:

  1. Наявність субфертильного стану, що означає знижену здатність кожного з партнерів до зачаття. Наприклад, якщо у чоловіка коливаються показники сперми, а у жінки трапляються ановуляторні цикли, то ймовірність настання вагітності дуже мала.
  2. Наявність імунологічного фактора. У цьому випадку партнери збігаються за HLA-типуванням, внаслідок чого в ембріона однакові антигени з материнськими клітинами, що визначає зрив вагітності на ранньому терміні, якщо зачаття взагалі відбувається.

Для повного обстеження і точної діагностики безпліддя план необхідних аналізів і досліджень складається для пари, а не для кожного партнера окремо.

Залиште заявку — і ми зв'яжемося з Вами!

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)