пцр гепатит

Гепатит. Головне — безпека!

Дослідження біоматеріалу (крові, сперми) методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) — часто призначаються майбутньому подружжю в пакетах обстеження для виявлення причин безпліддя і підготовки плану лікування.

Чим відрізняється методика проведення аналізу ПЛР від всіх інших?

Найточніші результати — у цього методу не буває хибнопозитивних або помилково негативних результатів, оскільки за допомогою ПЛР визначається наявність або відсутність генетичної інформації про збудника інфекції.

В основі методу лежить визначення фрагментів ДНК інфекційних агентів. Цей метод дозволяє виявити сліди хвороботворних агентів навіть якщо в вихідному матеріалі знаходиться всього одна вірусна частинка.

Для цього спочатку домагаються поділу ланцюжка ДНК на дві нитки, потім додають компоненти, ферменти й складові, які домагаються «добудовати» з половинки ДНК — її цілу частину. Потім вона також «розшаровується» і процес повторюють. Так з одного ланцюжка ДНК вірусу отримують дві, потім чотири й так далі, в геометричній прогресії. Виконується ця процедура на спеціальному апараті, на якому підготовлені компоненти нагрівають і охолоджують в певному порядку і з точністю до 0,1 ° C. Тільки так можна забезпечити ювелірну роботу ферменту ДНК-полімерази, в честь якого й отримав назву метод — Полімеразна Ланцюгова Реакція.

Коли отриманого генетичного матеріалу досить — проводять процедуру «впізнання» виявлених фрагментів ДНК, визначаючи, яким інфекційним агентам вони належать.

Чому чоловікам призначають аналіз сперми на ПЛР?

По-перше, для того, щоб визначити, чи не є інфекція причиною безпліддя. Причиною безпліддя можуть бути будь-які збудники (віруси, бактерії). Вони «ушкоджують» органи й системи відповідальні за сперматогенез і проходження еякуляту; знижують «рухливість» сперматозоїдів, як, наприклад, хламідії; запускають каскад небажаних реакцій, в результаті яких можуть утворюватися антиспермальні антитіла.

По-друге, при виконанні деяких процедур, наприклад, безпосереднє введення сперми в матку дуже важливо гарантована відсутність у чоловіка захворювань, які можуть передаватися жінці.

З огляду на те, що ряд захворювань володіє дуже тривалим інкубаційним періодом, як наприклад, вірус гепатиту В або вірус гепатиту С, у яких він може затягнутися до 6 місяців, цей фактор дуже важливий.

Здавши один раз еякулят для ПЛР-діагностики інфекцій — можна визначити специфічні збудники, які можуть бути причиною поразки репродуктивної системи, неприємною і болючою альтернативою якої є зіскрібки урогенітального тракту.

Ми акцентуємо увагу на збудника вірусів гепатиту В і С через їх найширшу поширеність серед всіх верств населення. Якщо раніше, гепатити були «долею» неблагополучних верств суспільства, то зараз «безмовний вбивця», як часто називають вірус гепатиту С — перейшов з «аудиторії» наркоманів до звичайних людей.

Крім того, відсутність належного контролю за величезною кількістю манікюрних кабінетів і неймовірною стійкістю того ж гепатиту В до хімічної й фізичної дезінфекції — сприяють збільшенню носіїв вірусів гепатиту.

На лезі ножиць, скальпелем або голці при кімнатній температурі вірус гепатиту В зберігає свою життєздатність протягом кількох тижнів, при заморожуванні -20 ° C – протягом десятка років, а для його знищення необхідна температура 160 ° C протягом години (!). При безсимптомному перебігу приблизно у 65% тих, що заразилися, кількість випадків маніфестації гепатиту В дуже велике.

Чи може жінка передати інфекцію своїй дитині?

Ризик передачі інфекції від жінки своїй дитині вертикальним шляхом безумовно дуже великий. Особливу роль в процесі передачі вірусу грає наявність його в організмі жінки в активній реплікативній фазі. Ось чому так важливо діагностувати інфекцію ще до вагітності. Пріоритетним видом дослідження є ПЛР-діагностика. За допомогою визначення кількісних характеристик маркера вірусного гепатиту призначаються профілактичні заходи й лікувальна тактика.

Цікавий факт!

Наявність навіть активного вірусного гепатиту в організмі жінки не є протипоказанням до годівлі грудьми немовляти.

«Оперативність» дослідження ПЛР

Внаслідок неймовірно швидкої здатності ДНК «відбудовувати» свій ланцюжок, отримати кількість матеріалу можна досить швидко. А сам аналіз — займає близько 6-8 годин. Що, на відміну від інших способів, при яких вирощують клітини та культури — неймовірна перевага.

Як правильно здати сперму на ПЛР до гепатитів В і С чоловікові?

Рекомендується протягом 3-5 днів виключити статеві акти, процедури, які можуть вплинути на сперматогенез (лазні, перегрів зони промежини тощо) не вживати алкоголь і антибіотики. Еякулят необхідно зібрати безпосередньо в клініці, в стерильний контейнер.

Як правильно здати кров на ПЦР до гепатитів В і С жінці?

Рекомендується за 12 годин до дослідження виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність, виключити прийом ліків (в тому числі противірусних); якщо скасування ліків неможливе, необхідно проінформувати про це лабораторію і лікаря. Забір крові проводиться безпосередньо в клініці.