pregnancy

Вагітність після безпліддя

Жінка, яка завагітніла після безпліддя, емоційно більш вразлива, до свого нового стану ставиться надзвичайно схвильовано. Після боротьби з безпліддям її позитивне сприйняття зачаття, виношування і народження дитини змінилося на негативізм і страхи. Уява про себе як  про жінку, яка успішно народжує дитину змінилося, тому до своєї вагітності вона ставиться з тривогою.

Акушери відзначають, що жінкам після лікування безпліддя властива підвищена недовірливість. Страхи раніше безплідної жінки можуть не відповідати її дійсному акушерському стану. Сприятливий прогноз для вагітності з медичної точки зору не може зняти передчуття негативного результату.

Пренатальне дослідження, медичні процедури під час вагітності можуть сильно лякати. Під час лікування безпліддя пацієнтка проходила безліч досліджень, багато з яких приносили їй розчарування, руйнували психологічний спокій. Природно, при такому емоційному настрої майбутня мама чекає, що обстеження під час вагітності також спричинять проблеми.

Малюк, зачатий в програмі ДРТ, нічим не відрізняється від дитини при самостійній вагітності. У жіночих консультаціях з упередженням і настороженістю відносяться до вагітності, отриманої за допомогою допоміжної репродукції. Найбільш раціональний підхід — спостерігатися в акушерському підрозділі репродуктивної клініки. Тут лікар:

  • знає історію лікування безпліддя пацієнтки, оскільки знаходиться в безпосередньому контакті з репродуктологом, який це лікування здійснював;
  • враховує всі особливості конкретної подружньої пари;
  • розуміє особливу цінність цієї вагітності.

Акушер-гінеколог клініки допоміжних репродуктивних технологій знайде правильний підхід, вже не як до марної подружньої пари, а як до майбутніх щасливих батьків.

Для отримання вагітності фахівці ІРМ використовують новітні досягнення репродуктивної медицини, відповідно, для ведення вагітності в акушерській службі клініки застосовуються високі технології. Це дуже важливо, оскільки лише використання високотехнологічної допомоги дозволить зберегти вагітність, для отримання якої був пройдений такий важкий шлях, і забезпечить народження довгоочікуваного здорового малюка.