«Немає нічого неможливого.

Є те, у що важко повірити»

Сенека

Історія клініки

Інститут Репродуктивної Медицини (ІРМ) відомий багатьом завдяки імені його засновника — професора Дахно Федора Власовича. Саме під назвою «Лабораторія Дахно Лтд» почалася історія нашого Інституту — першої приватної клініки допоміжних репродуктивних технологій в Києві.

Біля джерел української репродуктології

Засновник ІРМ — професор Дахно Ф.В. — стояв біля джерел української репродуктивної медицини. Під керівництвом професора Дахно в 1984 році група дослідників домоглася першого запліднення, а потім і першої в Україні вагітності за методикою in-vitro. За його ініціативою було створено Харківський Центр Репродукції Людини (1985 рік), Лабораторія репродукції людини в Києві (1991 рік), Інститут репродуктивної медицини (1994 рік). З 1980-х років він одним з перших українських акушерів-гінекологів переймав досвід закордонних репродуктологів і успішно впроваджував його в Україні як для лікування, так і для підготовки кваліфікованих кадрів (організував першу Київську Школу репродуктологів у 1994 році).


 
Дахно Ф. В., Дания, 1979 г., бесплодие в браке
Дахно Ф. В., Данія, 1979 р.

Професор Дахно Ф.В. був акушером-гінекологом в групі В.І.Грищенко, яка в 1991 році вперше в Україні успішно реалізувала програму ЕКЗ (IVF), в результаті чого народилася дівчинка Катя. У 1993 році професору Дахно та його колегам вдалося досягти настання вагітності й народження першого в Україні дитини після директно інтраперитонеальної інсемінації. А в 1995 році успішно була реалізована програма ЕКЗ з використанням донорських ооцитів, завдяки чому жінка з видаленими яєчниками змогла стати мамою.

У 1997 році в нашій клініці було запроваджено принципово новий для України метод лікування безпліддя ІКСІ (ICSI), який тепер успішно використовується в більшості репродуктивних центрів нашої країни. І це далеко не всі досягнення нашої клініки. Ми постійно вдосконалюємось і впроваджуємо нові методики, щоб допомогти якомога більшій кількості безплідних пар.

История Института Репродуктивной Медицины

На світлині:

Борис Васильович Леонов — один з першопрохідців в області ДРТ в СРСР. Очолював групу з культивування та запліднення яйцеклітин поза організмом матері в ВНДІ акушерства і гінекології МОЗ СРСР, тобто налагодження того методу, який пізніше був названий ЕКЗ (IVF).

Роберт Едвардс — британський вчений-фізіолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицині за 2010 рік із формулюванням «за розробку технології штучного запліднення».

Федір Власович Дахно — Директор і засновник ІРМ, професор, Заслужений Діяч науки та техніки України, засновник УАРМ.

Чому обирають нашу клініку

На сьогодні Інститут Репродуктивної Медицини — це сучасна спеціалізована ВРТ-клініка, міжнародний медичний центр з лікування чоловічого і жіночого безпліддя, який має вищу акредитацію Міністерства охорони здоров’я України. Ми не тільки практикуємо найсучасніші допоміжні репродуктивні технології, а й ділимося досвідом з лікарями інших українських і закордонних клінік.

У клініці працюють кваліфіковані фахівці-репродуктологи, гінекологи-ендокринологи, урологи та ембріологи, які регулярно проходять навчання та стажування в кращих закордонних центрах по лікуванню безпліддя. Лікарі-репродуктологи нашої клініки є членами Європейського товариства репродукції людини та ембріології (ESHRE) і Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM).

На початку 2012 року ІРМ переїхав в просторе нову будівлю, де зручно розташувалися все відділення клініки:

 • відділення репродуктології,
 • відділення ембріології,
 • жіноча консультація,
 • відділення оперативної гінекології,
 • власний кріобанк.

Висококваліфікована команда, наявність апаратури експертного рівня і доступ до новітніх допоміжних репродуктивних технологій — всі наші знання, вміння і сили спрямовані на виконання Вашої мрії — народження здорової дитини! Ми не зупиняємося на досягнутому!

Переваги клініки:

 • Реалізуємо передові методики в області допоміжних репродуктивних технологій і ЕКО вже протягом понад 27 років;
 • Є основоположниками впровадження методик лікування безпліддя в Україні;
 • Надаємо медичну допомогу з командою професіоналів найвищої кваліфікації світового рівня;
 • Проводимо спільні із закордонними клініками програми лікування безпліддя;
 • Використовуємо апаратуру експертного класу провідних світових виробників;
 • Приділяємо більше уваги точній діагностиці для досягнення кращих результатів в лікуванні захворювань, проведенню маніпуляцій з максимальним комфортом для пацієнта;
 • Впроваджуємо новітні технології, методики діагностики та лікування в галузі репродуктивної медицини;
 • Забезпечуємо психологічний комфорт кожного пацієнта;
 • Гарантуємо повну конфіденційність.

Нам довіряють не тільки жителі України, а й зарубіжні пацієнти та партнери!


1 рік – це:

2000 пацієнтів

1500 циклів

більше 500 народжених дітей

в сім’ях з України, країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки

Всі приміщення будівлі Інституту репродуктивної медицини облаштовані відповідно до міжнародного стандарту GMP (Good Manufacturing Practice) за технологією «Чисті приміщення».

Автономність життєзабезпечення клініки гарантує безперебійне функціювання всіх систем: водопровід з централізованим фільтр-очищенням, індивідуальне автономне тепло- і енергопостачання, система припливно-витяжної вентиляції з функцією очищення і кондиціонування повітря.

Дбайливий медперсонал прагне забезпечити кожному пацієнту і членам його сім’ї чуйне ставлення і максимальний комфорт.

Інститут репродуктивної медицини — це індивідуальний підхід до кожного пацієнта, професіоналізм і компетентність.

У процесах лікування безпліддя для нас не існує дрібниць!

Залиште заявку — і ми зв'яжемося з Вами!

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)