"Хочу народити дитину, коли ..."

отложенное материнство

Практично будь-яка жінка хоче пізнати радість материнства. Вважається, що найбільш сприятливим віком для зачаття є період до 27 років. Не кожна жінка з цим погодиться. Кар’єрні плани, житлові та матеріальні проблеми, просто психологічна неготовність стати матір’ю спонукають багатьох жінок почекати з дітонародженням.

Все це, звичайно, добре, якби не питання здоров’я. Йдеться про якість яйцеклітин: вони старіють і втрачають свої репродуктивні властивості з віком жінки. На це впливає безліч обставин: негативний вплив навколишнього середовища, стресові фактори, харчування жінки, природні процеси старіння.

Щомісяця в процесі овуляції вивільняються яйцеклітини — ооцити, які бажають зустрітися зі сперматозоїдами та дати початок нового життя. Але з кожним місяцем кількість зрілих ооцитів високої якості знижується. Що, у свою чергу, знижує ймовірність зачаття або підвищує ризик розвитку різних патологій ембріона.

Критичним репродуктивним періодом вважається 37-річний вік жінки. З цього моменту відбувається невідворотне згасання дітородних функцій. Що ж робити? Як поєднати можливості та бажання? Вихід є: програма відкладеного материнства.

Суть програми відкладеного материнства

Програма відкладеного материнства полягає в кріоконсервації яйцеклітин. Це те ж саме екстракорпоральне запліднення, але на перспективу. Отримані в процесі пункції ооцити не потрапляють на запліднення в пробірку, а заморожуються в рідкому азоті, щоб проявити себе в кращому вигляді в потрібний момент. А зберігатися заморожені ооцити можуть роками.

Перевага програми в тому, що з організму жінки витягуються здорові ооцити. Після розморожування їх вік відповідає віку жінки в період проведення пункції.

Що і кому дає програма відкладеного материнства

Кріозаморожування яйцеклітин допомагає не тільки матусям, які бажають відкласти дітородіння, але і зневіреним парам, які проходять процедуру ЕКЗ. Під час стимуляції овуляції дозріває більше яйцеклітин, ніж при природному процесі. Жінці підсаджують тільки дві запліднені яйцеклітини, решту біоматеріалу рекомендують заморожувати.

По-перше, розморожені ооцити можна буде використовувати в разі невдалої спроби ЕКЗ, тим самим не піддаючи жінку всіма процедурами при повторній спробі штучного запліднення.

По-друге, навіть якщо ЕКЗ буде вдалим, у жінки є можливість повторити радість материнства в майбутньому.

А жінкам, охочим відстрочити дітонародження, відкладене материнство дасть можливість реалізувати всі плани та поповнити сім’ю без шкоди для здоров’я майбутніх дітей.

І це ще не все! Кріоконсервація здатна допомогти й в ряді інших випадків. Наприклад, під час гінекологічних захворювань, здатних привести до втрати репродуктивної функції та які вимагають негайного лікування. Або в банальній відсутності партнера на даний момент.

А як у них?

В Україні програма відкладеного материнства з’явилася порівняно недавно. До цього часу кріоконсервацію проводили тільки за медичними показаннями та в процесі процедури ЕКЗ (IVF).

А, наприклад, в Америці цей метод вже давно користується популярністю. Ще у 2013 році було відмічено зниження рівня народжуваності в ряді вікових груп. Завдяки відкладеному материнству жінки вчаться і будують кар’єру. Згідно зі статистичними даними зростає число жінок, які вперше стали мамою у віці 40 років. А деякі представниці слабкої статі повертаються за своїми замороженими яйцеклітинами ще пізніше. Сьогодні в Америці «літні батьки» стали, швидше нормою, ніж винятком.

Не відстають і іспанки, які згідно зі статистикою відкладають материнство в середньому на сім років. Матеріальна база, освіта та кар’єра стоять для них на першому місці. Таку позицію вони підкріплюють бажанням мати гарантію щасливого материнства без відволікання на інші турботи.

48% відсотків іспанок хотіли б повністю витрачати свій час на виховання дитини, не витрачаючи його на трудові будні, але тільки 15% з них можуть собі це дозволити.

Таким чином, відкладене материнство допоможе жінці стати матір’ю здорових дітей без шкоди кар’єрним планам.