Формула беременности

Формула вагітності

Народження дитини — напевно, одна з найщасливіших подій в житті кожної родини. Але іноді це довгоочікуване свято не настає … і в подібних випадках цілком ймовірно, мова може йти про безпліддя.

Критерії діагностики безпліддя

Сім’ю можна вважати безплідною, якщо вагітність у жінки не настає за умов регулярного (не рідше 2 разів на тиждень) статевого життя протягом року і без використання контрацептивів.

За даними фахівців в області репродуктології в перші три місяці спроб зачати вагітність наступає у 30% подружніх пар, в 60% випадків цей період триває наступні сім місяців і решта 10% вагітніють тільки через 11-12 місяців регулярного статевого життя без застосування засобів контрацепції.

Згідно зі статистичними даними частота випадків безпліддя в сім’ї становить від 10-15 і до 18-20% випадків. Також слід зазначити, що в третині випадків зниження репродуктивної функції відзначається в обох партнерів, а серед причин безпліддя — стан здоров’я як чоловіка, так і жінки, або ж обох партнерів.

Природні умови

Насправді, зачаття, імплантація і власне, вся вагітність — складний процес, для якого потрібно ряд сприятливих умов. Таким чином, можна скласти спрощений і поверхневий перелік факторів, які необхідні для настання вагітності.

  • У жінки має бути, як мінімум, один здоровий яєчник, в якому повинні відбуватися необхідні фізіологічні процеси. А саме, дозрівання фолікулів і яйцеклітини, в якій повинен бути правильний набір хромосом; овуляція, яка супроводжується розривом фолікула і виходом з неї яйцеклітини; утворення жовтого тіла на місці фолікула, що лопнув, його присутність в яєчнику, час, необхідний для вироблення прогестерону в необхідній кількості.
  • Також у жінки повинна бути, хоча бути одна прохідна, функціонально активна маткова труба.
  • Порожнина матки нормального обсягу.
  • Слизова оболонка матки (ендометрій) повинен бути функціонально активний і мати нормальну структуру.
  • Шийка матки повинна мати прохідний канал, слиз, яка там міститься, не повинна надавати негативного впливу на сперматозоїди та вони безперешкодно могли потрапити в порожнину матки.
  • Необхідна достатня кількість сперматозоїдів, у них повинна бути нормальна структура, хороша рухливість і, безумовно, вони повинні містити хороший генетичний матеріал.
  • Далі генетичний матеріал сперматозоїда і яйцеклітини об’єднується і повинен утворитися правильний набір хромосом.
  • Імунна система організму жінки не повинна активувати захисні властивості, сприймаючи сперматозоїди як чужорідну речовину.
  • Жінка повинна бути здорова, бо певні захворювання або патологічні стани можуть перешкоджати вагітності.
  • Слід уникати приймання лікарських препаратів, негативного впливу факторів зовнішнього впливу, які можуть перешкоджати настанню вагітності.

Для попередньої діагностики та визначення ймовірної причини ненастання вагітності необхідно оцінити перелічені фактори. Зробити це можливо відвідавши лікаря-репродуктолога, а також після ряду обстежень.

На щастя, сучасні репродуктивні технології дозволяють впоратися практично з усіма перешкодами на шляху до зачаття і вагітності. Так, сьогодні штучне запліднення (ЕКЗ) дозволяє подолати практично всі медичні патології, що перешкоджають настанню вагітності природним шляхом. Фактично від майбутніх батьків потрібно самий мінімум, а за природу зроблять роботу вже медичні фахівці.

Важливий фактор

Мабуть, у формулу успішного лікування безпліддя і перебігу вагітності, варто включити ще й психоемоційний фактор. Спроби зачаття і часто наступне за ними лікування безпліддя — не важливо, чоловічого або жіночого — супроводжують ті ж емоції, що і «звичайну» вагітність, але з певними нюансами. Адже процеси запліднення, формування ембріона, імплантації, які при звичайному зачатті природа приховує і відкриває жінці тільки постфактум, при екстракорпоральному заплідненні видно як на долоні. Події розгортаються в епіцентрі пильної уваги навколишніх, і пара часто відчуває емоційний тиск, адже вона виявляється під пильним контролем лікарів. При цьому 100% гарантії успіху ЕКЗ немає, залишається тільки тривожна надія, яка міцніє в міру наближення першого тесту на ХГЛ. Одним словом, всі зусилля, емоції та думки партнерів спрямовані лише на лікування безпліддя. І саме тому як ніколи важливо приділити своїм переживанням ту увагу, якого вони заслуговують. Консультації з психологом на початку лікування безпліддя допоможуть підготуватися до подорожі, яке вас чекає, дізнатися більше про свої почуття, зрозуміти, що все емоції та тривоги природні під час програми ЕКЗ. Професійна підтримка відрізняється тим, що вона допомагає знайти вихід тим переживанням, які найрідше озвучуються, тому більшою мірою впливають на фізичний стан. А це дає додаткові шанси на успіх програми ЕКЗ!