Донорські програми

Інститут Репродуктивної Медицини пропонує стати донорами біоматеріалів і допомогти парам знайти сімейне щастя

Бувають такі форми безпліддя, при яких тільки за допомогою донорського біоматеріалу можна “обдурити природу” і зачати дитину.

Донорство має довгу історію. Перша успішна спроба інсемінації була проведена ще в 1790 році. Широкого поширення цей метод досяг у середині ХХ століття, і зараз у світі живуть вже сотні тисяч дітей зачатих таким чином. В останні роки в донорській практиці активно використовується донорство яйцеклітин.

Анонімність донора

Донорство — анонімна програма в більшості випадків. Тобто безплідна пара не може особисто знати донора (за винятком, якщо вони приходять зі своїм донором-родичем, або знайомим). Однак парі надається можливість вибрати донора за фенотипом — зріст, вага, колір волосся та очей; національності, освіті тощо. Відповідність донора яйцеклітин по групі крові й резус-фактору перевіряється персоналом клініки.

phone-icon-bg

Call Centre

Соціальні аспекти донорства

На жаль, не існує чіткого визначення “правового становища” гамет.

Заперечення викликають питання легалізації донорів репродуктивних клітин і ембріонів людини. Турбує і моральна сторона проблеми: повідомлення дитині про її біологічних батьків, адже при анонімному донорстві теоретично можливий шлюб між нащадками одного донора в майбутньому. А ця подія, свого часу, може мати неприємні генетичні наслідки для їхніх дітей.

Реципієнтки сперми, як правило, хочуть знати донора, навіть особисто, і все про нього. Для жінки-реципієнтки немає настільки принципової різниці, чию яйцеклітину використовувати для запліднення і трансферу ембріона, адже дитина для неї обов’язково буде кровною. Інша справа, що жінка-реципієнтка, буде кровною, юридичною, біологічною, соціальною мамою дитини, але не буде її генетичною ріднею. Але ще раз підкреслимо, що в результаті запліднення в будь-якому випадку з’являється новий індивід, який відрізняється і від матері, і від батька. Вирішальне значення матиме виховання дитини, такої довгоочікуваної, такого улюбленої. Цей стан взаємного щастя: матері, батька, дитини.

Програми донорства в ІРМ

Крім цього, в Інституті репродуктивної медицини представлена також послуга донації ооцитів для охочих придбати яйцеклітину.

Детальніше про вартість процедур >>>ТУТ<<<

Залиште заявку — і ми зв'яжемося з Вами!

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)