info

Чи може у чоловіків після “літнього відпочинку” сперма псуватися?

Літній відпочинок та якість сперми: де тут слабка ланка?

Літо … Мрії про жаркий південь, де багато сонця і безкрає море … Після зимової холоднечі відпочинок де-небудь в теплих країнах здається єдиним способом відновити здоров’я. Але чоловікам, які планують зачаття в щонайближчий час, потрібно гарненько подумати, перш ніж вирушати в далеку подорож.

Фактори, що погіршують якість сперми:

  • Ви хочете стати батьком найближчим часом? Тоді вам необхідно чітко розуміти: зовнішнє середовище серйозно впливає на вироблення сім’яної рідини. Різка зміна клімату може позначитися на якості сперми самим несприятливим чином. Адже адаптація (звикання) до нових умов проживання — неабиякий стрес для організму. Велика кількість сонячного світла призведе до постійного перегріву тіла. А це автоматично знизить кількість і рухливість сперматозоїдів, тому що всі свої сили організм кине на боротьбу з незвичною спекою.

І якщо в інший час подібний струс відбувся би для вас безслідно, то з огляду на перспективи зачаття таке випробування може мати наслідки: ваші втомлені сперматозоїди просто не доповзуть до яйцеклітини — і запліднення не відбудеться.

  • Зміни в харчуванні також грають важливу роль в плані підготовки до зачаття. Всі органи вашого тіла налаштовані на перероблення і засвоєння поживних речовин в певній комбінації. І раптом — несподівана зміна! Маса фруктів, води — і дуже, дуже мало білкової їжі: спека пригнічує апетит.

До того ж на відпочинку хочеться побалувати себе різними «смаколиками», результатом чого є непомітно утворений жирок в різних місцях. Але ж відомо: жир — перший ворог гормональної рівноваги в чоловічому організмі. Замість тестостерону починає вироблятися естроген. Значить, кількість і якість еякуляту стрімко знижується і погіршується. І цілком може так статися, що в найвідповідальніший момент сперми просто не вистачить.

  • Наступний ряд факторів негативного впливу на статеву сферу чоловіки — так звана «Хімія», що означає тютюн, алкоголь, наркотичні засоби. До цієї категорії можна віднести також і куріння кальяну. Всім цим “стресам” організм може бути підданий більшою мірою саме під час “відпочинку”.

Логічний висновок: чоловіки, які планують зачаття, повинні ретельно обміркувати всі «за» і «проти», плануючи літній відпочинок. Якщо Ви з коханою плануєте лікування безпліддя в найближчому доступному для огляду майбутньому, зверніть увагу на свій спосіб життя та шкідливі звички. Можливо варто щось стримати, а від чогось і зовсім відмовитися.